Wyjątkowa jakość marki Pelikan

Wyjątkowa jakość marki Pelikan

Stalówka

Dekady doświadczenia, specjalnie przeszkoleni pracownicy oraz niezwykła staranność na każdym etapie produkcji sprawiają, że każda stalówka jest dziełem sztuki. Potrzeba 10 procesów produkcyjnych, aby z blaszki złota zrobić funkcjonalna stalówkę. W zależności od modelu, stalówka wykonana jest z 14-sto lub 18-sto karatowego złota. Ponadto, stalówki są w niektórych modelach rodowane w celu uzyskania srebrnego połysku. Dekorowanie stalówek jest inne dla każdego modelu. W Kolekcjach Limitowanych wzór na stalówce dopasowany jest do motywu na korpusie.

Stalówka jest sercem pióra wiecznego. Wykonana jest z 14-to lub 18-to karatowego złota. Stalówka jest formowana do momentu aż osiągnie swój charakterystyczny kształt lotki.

Końcówka stalówki wykonana z irydium, rafinowanego metalu z grupy platynowców, która jest przyspawana do złotej stalówki, po czym jest szlifowana, rozcinana i polerowana.

Jakość jest stale kontrolowana. Stalówki są pasowane ręcznie, optycznie sprawdzane na każdym etapie produkcji.

Na 24h stalówki umieszcza się w pojemniku z wodą, który obraca się polerując stalówki tysiącami małych porcelanowych cząstek. Proces ten eliminuje wszelkie nierówności, które mogły jeszcze pozostać. Ostateczny połysk nadają malutkie miedziane kuleczki.

Stalówka nadaje się do użycia po ponad 30 precyzyjnych procesach produkcyjnych. W konsekwencji otrzymujemy tradycyjnie wysokiej jakości produkt stanowiącą unikalną cechę marki Pelikan.

Na samym końcu każda stalówka jest ręcznie testowana. Wszystkie pióra wieczne marki Pelikan mają w skuwce specjalny wkład, który zapewnia hermetyczne zamknięcie pióra, chroni przed wysychaniem atramentu, nawet po długim okresie nieużywania. Idealny przepływ atramentu zależy w głównej mierze od spływaka, umieszczonego pod stalówką, gdzie odstęp pomiędzy blaszkami jest niezwykle istotny. Pelikan oferuje do dziesięciu rozmiarów stalówek, które w każdej chwili można z łatwością wymienić.

 

Korpus

W roku 1950, model 400 został wprowadzony na rynek. Pióro z korpusem w zielone pasy stało się znanym na całym świecie symbolem marki Pelikan. W latach osiemdziesiątych całą serię nazwano Souverän, jednak w języku potocznym nazywano go Stresemann, od nazwiska sekretarza stanu Republiki Weimarskiej, który słyną z noszenia wyłącznie garniturów w pasy...

Proces produkcji korpusu w zielone pasy Stresemann jest bardzo złożony. Na początku wycina się mały kawałek surowca po czym zgrzewa się go na kształt tuby.

Sztuczna żywica jest wlewana do środka tuby uszczelniając ją i zabezpieczając korpus przed wyciekaniem atramentu.

Wysoce precyzyjny proces szlifowania powierzchni korpusu diamentem nadaje mu klasyczny kształt i gładkość.

Pierścienie do skuwki są cięte z mosiądzu i pokrywane złotem za pomocą specjalistycznego sprzętu, po czym przytwierdza się je do skuwki.

 

Montaż

Wynalezienie i zastosowanie w piórach wiecznych tłokowego systemy napełniania pozwala napełnić je w czysty i prosty sposób.

Plastik użyty do wykonania spływaka jest podgrzewany i sprasowywany tak, aby w sposób idealny przylegał do stalówki.

Wykończona stalówka jest ręcznie pasowana i dopasowywana, aby zapewnić wieloletnią satysfakcję. Wymaga to niezwykłego doświadczenia oraz umiejętności.

Montaż skuwki jest ostatnim krokiem w produkcji pióra. Charakterystyczny dla marki Pelikan klips okala wierzchołek skuwki a wieńczy ją emblemat z logo Pelikana.

Tradycyjne dzieło sztuki i wysokiej jakości manufaktura w jednym. Precyzyjne wykonanie gwarantuje długookresową przyjemność z pisania: klasyczny wygląd i wygoda.