Tradycja i Dziedzictwo

Tradycja i Dziedzictwo

Jakość od 1838 roku – Historia ekskluzywnych instrumentów piśmiennych.

Początki historii firmy Pelikan wiodą do chemika Carla Hornemanna, który w 1838 roku rozpoczął produkcję farb olejnych, akwareli i tak zwanych „farbige Dinten” – czyli kolorowych atramentów. Za szczegółową datę powstania firmy uważa się 28 kwietnia 1838 roku – datę, która widnieje na najstarszym z zachowanych dokumentów firmowych, ówczesnym cenniku. Od tego czasu firma rozwinęła linię produkcyjną a Pelikan stał się cieszącą się renomą na całym świecie marką.

Dynamiczny rozwój firmy przełożył się na rozszerzenie asortymentu. Produkowane przez Pelikana artykuły szkolne, m in wodne farby w pudełku przez dziesięciolecia były najpopularniejszymi farbami szkolnymi w Niemczech. Atrament, niegdyś używany jedynie w słynnych instrumentach piśmiennych, stał się niezbędnym wyposażeniem biura, zarówno w przypadku drukarek atramentowych, tonerów do drukarek jak i drukarek laserowych.

Ciąg dalszy rozdziału pierwszego: 1838-1929 - Od “Dinte” do “4001”.

Historia ekskluzywnych instrumentów piśmiennych.

W tym rozdziale skupimy się przede wszystkim na historii wysokiej jakości instrumentów piśmiennych marki Pelikan i atramentów do piór wiecznych. Aby dowiedzieć się więcej o rozwoju firmy Pelikan i dostępności konkretnych produktów, proszę kliknąć tu.