Wybór właściwej stalówki

Wybór właściwej stalówki

Stalówka sercem pióra.

Stalówka nadaje indywidualny i niepowtarzalny charakter pisma. Dobór bardziej wartościowych materiałów oraz zaawansowanego wykonania, powoduje gładkie i miękkie pisanie, odczuwalne dla każdego użytkownika.

Stalówka – tłoczenie złotych elementów. Precyzyjna praca z dbałością o szczegóły stalówka zwieńczona jest zaokrągloną końcówką z irydu. Iryd jest metalem i pochodzi z grupy platynowców. Precyzyjne połączenie ziarna irydu ze stalówką jest szlifowane i wnikliwie sprawdzane.

Lśniące wykończenie. Małe cząsteczki porcelany wygładzają stalówkę zanim ostatecznie zostanie wypolerowana przez maleńkie kulki miedzi. Koncentracja oraz dbałość o jakość na każdym etapie pracy są konieczne do wytworzenia idealnej stalówki. Każda stalówka jest sprawdzana ręcznie w firmie Pelikan.

 

straight, rounded nib
Najwyższa jakość złota lub stalówki ze stali nierdzewnej
Wyprodukowane w Niemczech
 

Najwyższej jakości stalówki firmy Pelikan umożliwiają płynne pisanie zarówno dla amatorów i doświadczonych pisarzy. Im większa stalówka tym jest bardziej elastyczna, a zatem stalówka w rozmiarze M800 i M1000 automatycznie zapewnia lepszą elastyczność. Również jesteśmy bardzo dumni z naszych mniejszych złotych stalówek oraz stalówek wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej, które zapewniają wysoki komfort pisania w połączeniu z bardzo atrakcyjną ceną.

Jeśli pismo jest drobne lub zwarte, lub piszesz chińskie znaki, wskazany jest wybór stalówki w wielkości EF (stalówka extra cienka) lub F (cienka). Jeśli charakter pisma jest bardziej luźny lub pióro ma być używane do podpisywania, to stalówka w rozmiarze M (średnia) lub B (szeroka) będzie idealna. Stalówka ścięta (dostępna jest tylko w rozmiarze wielkości 800) jest lekko pochylona i nadaje charakterowi pisma dodatkowy miły akcent, ponieważ linie pionowe są szersze od linii poziomych.

Materiał jest na tyle miękki, aby dostosować się do użytkownika. Można wybrać dowolną z wymienionych grubości stalówek, które z czasem dopasują się nawet do osób leworęcznych i nie trzeba kupować żadnych specjalnych przyborów. Jedynym wyjątkiem może być stalówka Italic, którą zalecamy osobom leworęcznym najpierw przetestować.

Co do zasady, dobre stalówki nie potrzebują dużego nacisku. To sprawia, że sposób pisania bardzo różni się od pisania długopisem i jest szczególnie miłe, jeśli nie piszesz na co dzień lub nie jesteś pewien, który rozmiar stalówki jest najlepszy dla Ciebie, odwiedź jednego ze sprzedawców wymienionych na tej stronie i spróbuj.

EF
M
F
B
 

Stalówka na życzenie

Możesz również zamówić stalówkę na indywidualne zamówienie dla swoich potrzeb podczas wizyty w naszej fabryce w Niemczech The Make A Wish Nib.

 
 

Wymiana stalówki (w ciągu pierwszych czterech tygodni od daty zakupu).

Jeśli chcesz zmienić stalówkę na inny rozmiar, Pelikan oferuje tą usługę, za darmo, w ciągu pierwszych czterech tygodni od daty zakupu, (proszę się upewnić czy posiadają Państwo dowód zakupu). W przypadku wymiany stalówki w zakresie standardowego rozmiaru F, M i B, wymiana jest bezpłatna. W przypadku instalacji stalówki EF, która wymaga najwyższej precyzji i jest niezwykle czasochłonna w produkcji, zostanie pobrana opłata manipulacyjna. Opłata uzależniona jest od rodzaju stalówki (z nierdzewnej stali, z 14-to lub 18-to karatowego złota).

W celu uzyskania dalszych informacji należy skontaktować się ze swoim autoryzowanym sprzedawcą lub z lokalnym oddziałem sprzedaży Pelikan.