Classic czarno

Classic P200 - Pióro wieczne na naboje - NOWOŚĆ!

 Classic P200 - Pióro wieczne na naboje - NOWOŚĆ!
Opis produktu
Fakty i liczby

Ponadczasow klasyka

Jeśli szukasz klasycznego instrumentu piśmiennego w całym tego słowa znaczeniu, zatrzymaj się w tym miejscu. Pióro wieczne Classic to ponadczasowy design, którego korpus i skuwka wykonane są w połyskującej czerni. Wykonane jest z wysokiej jakości żywicy. Dekoracyjne okręgi pozłacane 24-karatowym złotem, charakterystyczny klips w kształcie dziobu pelikana podkreślają jego tradycyjny charakter. Przezroczyste, zielone okienko, pozwalające kontrolować poziom atramentu, podkreśla jego klasyczne pochodzenie.

Model Classic wyposażony jest w tradycyjny, niezawodny mechanizm tłoczkowy. Wysokiej jakości stalówka o wysokim połysku, wykonana ze stali nierdzewnej dostępna jest w różnych wielkościach.

Pióro wieczne Classic dostępne jest również w wersji ze srebrnym wykończeniem (M205), jak również w wersji na tradycyjne naboje atramentowe: P200 wersja złota oraz P205 wersja srebrna. Litera M jest skrótem od słowa „mechanizm” (ang. „mechanism”), litera P to skrót od „patrone” (niemieckie określenie naboju do pióra wiecznego).

Klasyczny kształt z praktycznym mechanizmem podawania atramentu

Wielokrotnie byliśmy pytani , dlaczego Pelikan nie oferuje piór wiecznych M200 oraz M205 Classic w wersji z tradycyjnym mechanizmem podawania atramentu – na naboje. Dla tych, którzy wiele podróżują i preferują szybką wymianę wkładu od własnoręcznego napełniania mechanizmu tłoczkowego. Początkowo, wahaliśmy się. Wszakże Pelikan jest symbolem klasycznych piór wiecznych z ich sławnym mechanizmem tłoczkowym. Jednakże gdy żądania zaczęły pojawiać się coraz częściej, postanowiliśmy na nie zareagować. Teraz chętnie przyznajemy, że prostota i piękno P200 zaparła nam dech w piersiach.

Z radością możemy zaoferować dwie bardzo popularne wersje pióra wiecznego, wykonane z wysokiej jakości żywicy w kolorze czarnym – w wersji złotych lub srebrnych zdobień – z mechanizmem na naboje atramentowe. Więcej informacji o modelu srebrnym, znaleźć można na stronie o modelu P205.

Model złoty P200 posiada stalówkę wykonaną ze stali nierdzewnej, pokrytej 24-karatowym złotem. Stalówka dostępna jest w czterech wielkościach: EF, F, M oraz B. Aby wymienić wkład, pióro wieczne należy rozkręcić na wysokości ozdobnego pierścienia. W celu zmiany stalówki należy wymienić całą górną część pióra ponad pierścieniem.

Aby otrzymać idealną kompozycję, należy połączyć nowe, eleganckie pióro Classic z nowymi nabojami atramentowymi Edelstein, dostępnymi w metalowym pudełku. Miłego pisania…

 

classic p 200

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.