Classic czarno-srebrny

Classic P205 - Pióro wieczne na naboje - NOWOŚĆ!

 Classic P205 - Pióro wieczne na naboje - NOWOŚĆ!
Opis produktu
Fakty i liczby

Ponadczasowa klasyka

Wykorzystując połączenie wysokiej jakości żywicy w kolorze błyszczącej czerni, klipsu w kształcie dziobu pelikana w kolorze srebrnym oraz chromowanych dekoracyjnych pierścieni, pióro wieczne Classic 205 łączy w sobie klasyczny design z nowoczesnymi elementami. Dodatkowo wyposażone w okienko podglądu poziomu atramentu w kolorze ciemnoszarym, idealnie harmonizujące z czarnym korpusem.

Pióro wieczne Classic 205 wyposażone jest w sprawdzony i przetestowany tłoczkowy mechanizm podawania atramentu. Polerowana stalówka wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej dostępna jest w kilku wielkościach.

Idealnie wyprofilowane, wyrafinowane instrumenty piśmienne serii Classic zaprezentowane zostały w klasycznym, charakterystycznym dla Pelikan stylu. Umieszczone są one w atrakcyjnym pudełku prezentowym. Miłośnicy marki będą czerpać wiele radości z używania piór wiecznych Classic 205.

Pióro wieczne dostępne jest również w wersji ze złotymi wykończeniami (M200), jak również w wersji z mechanizmem na naboje atramentowe P200 (wersja złota) i P205 (wersja srebrna). Litera M jest skrótem od słowa „mechanizm” (ang. „mechanism”), litera P to skrót od „patrone” (niemieckie określenie naboju do pióra wiecznego).

Klasyczny kształt z praktycznym mechanizmem podawania atramentu

Wielokrotnie byliśmy pytani , dlaczego Pelikan nie oferuje piór wiecznych M200 oraz M205 Classic w wersji z tradycyjnym mechanizmem podawania atramentu – na naboje. Dla tych, którzy wiele podróżują i preferują szybką wymianę wkładu od własnoręcznego napełniania mechanizmu tłoczkowego. Początkowo, wahaliśmy się. Wszakże Pelikan jest symbolem klasycznych piór wiecznych z ich sławnym mechanizmem tłoczkowym. Jednakże gdy żądania zaczęły pojawiać się coraz częściej, postanowiliśmy na nie zareagować. Teraz chętnie przyznajemy, że prostota i piękno P205 zaparła nam dech w piersiach.

Z radością możemy zaoferować dwie bardzo popularne wersje pióra wiecznego, wykonane z wysokiej jakości żywicy w kolorze czarnym – w wersji złotych lub srebrnych zdobień – z mechanizmem na naboje atramentowe. Więcej informacji o modelu złotym, znaleźć można na stronie o modelu P200.

Model srebrny P205 posiada stalówkę o wysokim połysku, wykonaną ze stali nierdzewnej, dostępnej w czterech wielkościach: EF, F, M oraz B. Aby wymienić wkład, pióro wieczne należy rozkręcić na wysokości ozdobnego pierścienia. W celu zmiany stalówki należy wymienić całą górną część pióra ponad pierścieniem.

Aby otrzymać idealną kompozycję, należy połączyć nowe, eleganckie pióro Classic z nowymi nabojami atramentowymi Edelstein, dostępnymi w metalowym pudełku. Miłego pisania…

 

classic p 200

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.