Limited Edition „Herzstück 1929“

truehttps://archive.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.260974./limited-edition-herzstueck-1929https://archive.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.260974./limited-edition-herzstueck-1929pl_PLLimited Edition „Herzstück 1929“trueLimited Edition „Herzstück 1929“exclusivev2016-exclusive-nav-collections
Opis produktu
Fakty i liczby

Limited Edition - „Herzstück 1929“

Niekończący się ruch

Kreatywność i pomysłowość. Bezgraniczna wolność. czas pełen barw. Postęp napędza pokolenia.

Berlin, Paryż, Nowy Jork: miasta na świecie z szybko rosnącą, milionową populacją są w ciągłym ruchu, a innowacje w zakresie mobilności dyktują szybkość rozwoju. Samochody płyną ulicami, napędzane bez użycia siły mięśni koni. Sterowiec hrabiego von Zeppelina okrąża kulę ziemską, giganty oceanu żeglują po morzach świata, a kolej łączy narody. Zainspirowana tymi wydarzeniami, w 1929 firma Pelikan wysyła w świat nowy typ materiałów piśmienniczych.

Theodor Kovács & Fritz Beindorff

Śmiali i żądni nowego. Wynalazca i wizjoner udowadniają swoje dalekowzroczne podejście.

W migocącej atmosferze przebudzenia, inżynier Theodor Kovács pracuje nad pomysłem przełomowego wiecznego pióra z różnicowym mechanizmem tłokowym, który eliminuje wady ówczesnych przyrządów do pisania. Właściciel firmy Pelikan, Fritz Beindorff, rozumie znaczenie tego wynalazku i kupuje patent na pióro w 1927 roku. Rejestracja patentu następuje w Niemczech w 1928 roku, a zaledwie rok później pierwsze pióro wieczne z opatentowanym mechanizmem tłokowym marki Pelikan trafia do produkcji seryjnej.

Nowa rewolucja

Postęp. Mobilność. Pionierski charakter. Nowy mechanizm tłokowy zmienia kulturę pisania.

Mały zwrot w dziejach o rewolucyjnie dużym wpływie: innowacyjna technologia dwóch odrębnych przewodów gwintowych wewnątrz pióro zapewnia, że trzon pióra obraca się szybciej niż jego uchwyt. W tym narzędziu do pisania może się pomieścić duża ilość atramentu, można go także łatwiej napełnić, a pióro nie robi kleksów. Zalety tego pióra w porównaniu z przyrządami, które wcześniej dominowały na rynku, sprawiają, że podróżnym łatwiej jest korzystać z pióra.

Herzstück 1929

Ikoniczny. Nowoczesny. Ekskluzywny. Limitowana edycja przedstawia interpretację historycznej formy w nowej szacie.

Z ogromną miłością do detali, „Herzstück 1929” składa hołd oryginałowi z 1920 roku: przezroczyste okienko, zakrzywiony na kształt dzioba Pelikana klips, skuwka z historycznym logo firmy Pelikan, a także forma i detale uchwytu przypominają rewolucyjne pióro wieczne Pelikan.

Jasna wizja

Niezwykły. Autentyczny. Porywający. Duże okienko pozwala na spojrzenie z nowej perspektywy.

Kluczowym elementem tego pamiątkowego przyrządu jest duże okienko, rozciągające się na całą długość obudowy pióra. To fascynujący projekt, który nie tylko pozwala na podglądnięcie poziomu atramentu – tak jak było na początku w przypadku historycznego wiecznego pióra pelikan – ale także samego tłoka. tym samym kiedy atrament jest pompowany do pióra, możliwe jest podglądnięcie działania mechanizmu tłoka. Tłok jest pozłacany i oznaczony historycznym numerem patentowym.

Okruch złota

Ozdobny. Wyrafinowany. Pozłacany. Wysokiej jakości materiały „Herzstück 1929” promieniują luksusem.

Utrzymane w całości w kolorach czarnym i złotym, pióro wydaje się szczególnie ekskluzywne. To samo można powiedzieć o wykorzystanych materiałach: pozłacany mosiądz i stalówka z 18-karatowego złota gwarantują, że model „Herzstück 1929” będzie błyszczał. Czarna żywica wysokiej jakości – tzw. platyna tworzyw sztucznych – jest polerowana naturalnym diamentem, a w czasie użytkowania gwarantuje także efekt samopolerowania. Niesamowity połysk i maksymalna twardość powierzchni to charakterystyczne cechy tego materiału.

Rzadka piękność

Limitowany. Nieprzeciętny. Wyjątkowy. Limitowana ilość produktów sprawia, że są one pożądane na całym świecie.

Na cześć oryginału, limitowana edycja oparta została na historycznym numerze patentowym, którego trzy ostatnie cyfry to 462. Pełny numer patentowy został wygrawerowany na pozłacanym tłoku, natomiast indywidualny numer produktu – tutaj numer 008 – z wszystkich oferowanych 462 sztuk na całym świecie zdobi miejsce uchwytu każdego pióra. To dowód na unikalny charakter tych rzadkich piękności.

 

Szczegółowe informacje

Watch the product video

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.