Güçlü markalar
bir ailede.
Pelikan grubu

Pelikan grubu, tüm hedef kitleleri için geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Pelikan grubu

Pelikan Group GmbH, ana merkezi Berlin’de bulunan, kaliteli kağıt, ofis ve kırtasiye gereçlerinde öncü bir markadır. Şirketin ürün yelpazesi kalemtıraşlardan ve dekupaj malzemelerinden, okul çantalarına ve yüksek kaliteli yazı gereçlerine kadar 12.000’den fazla parça içerir. Cazip ve kapsamlı ürün yelpazesi, Yazı/Boyama/El İşi, Ofis, Okul Çantaları/Çantalar/Sırt Çantaları, Premium Yazı Gereçleri ve Kutlama Kartları/Hediyelik/Dekorasyon segmentlerine ayrılır.

Pelikan Group GmbH bu ürün portföylerine ek olarak, BT çözümlerinin yanında lojistik hizmeti de sağlayan bir hizmet şirketine de sahiptir. Pelikan, herlitz, Susy Card ve Geha markaları şirketin merkezini oluşturur. Özellikle de Pelikan ve herlitz markaları, %90’dan fazla olmak üzere Almanya’da geniş kapsamlı bir marka tanınırlığına sahiptir (kurum içi Dialego çalışması, 2013/14 marka tanınırlığı) ve dünya kırtasiyecilik sektöründe en çok bilinen markalar arasındadır.

Markalı ürünlerin, 100 yıla dayanan zengin bir şirket geçmişine sahip olan uluslararası üreticisi, günümüzde Almanya, Arjantin, Kolombiya, Meksika, Belçika, İsviçre, İtalya, İspanya, Polonya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Bulgaristan, Romanya, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Japonya, Tayvan ve Malezya’da bulunan 18 yerel iştiraki ve satış şirketiyle küresel bir aktördür. Pelikan grubu Almanya, Meksika, Kolombiya ve Polonya’da üretim tesislerine sahiptir. Ürünleri dünyanın neredeyse her ülkesine tedarik edilmektedir.

Genel Müdürler: Hooi Keat Loo, Claudio Esteban Seleguan

 

Pelikan satış şirketi 1 Mart 2014’te Herlitz PBS AG’nin Almanya ve Avusturya satış ve pazarlama faaliyetlerini devralmıştır. Pelikan ve Herlitz’in yanında Geha ve SusyCard markaları da Pelikan grubunun ürün yelpazesine katkı sağlamaktadır.

Dolayısıyla bu markalar tüm hedef kitleleri için geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Markalarımız:

İlgili logoya tıklayarak Pelikan grubuna ait markaları hakkında bilgi alabilirsiniz: