Miras ve gelenek

Miras ve gelenek

1838’den beri süren kalite - Bir Güzel Yazı Tarihçesi.

Pelikan Şirketinin başlangıcı kimyager Carl Hornemann’ın müşterilerine ilk kez 28 Nisan 1838’de yağlı boya, suluboya ve “farbige Dinten” ismi altındaki renkli mürekkepleri sunmasına kadar gidiyor. Pelikan arşivlerinde emniyetli bir şekilde saklanan bu fiyat listesi, tüm dünyada bilinen Pelikan markasının büyüyerek geliştiği şirketin üretim çizgisinin temelidir.

Bu küçük üretim merkezi büyümeye hep devam etti, ürün yelpazesini de durmadan genişletti.Pelikan opak boyakutusu gibi boyalardan gelişen okul ürünleri Alman okullarındaki resim derslerinin birer vazgeçilmezi olmuştu adeta. “Dinten” bir yandan ünlü Pelikan yazı araçlarını, diğer yandan da mürekkep püskürtmeli bilgisayar yazıcıları için mürekkep ve lazer yazıcılar için ise toner kartuşları üretmeye başladı.

Devamını buradan okuyabilirsiniz: 1838-1929 - "Dinte"den "4001".

Güzel Yazı Tarihçesi.

Bu bölümde fenerimizi Pelikan’ın yüksek kalite yazı gereçleri ve dolmakalemi mürekkeplerinin tarihçesine tutacağız. Pelikan grubu ve çok sayıda mevcut ürünlerin ortaya çıkış ve gelişimi konusunda daha fazla bilgi için, lütfen tıklayın.