Bir Uç dile

Bir Uç dile

Şimdi Pelikan’ı ziyaret edebilirsiniz.

Bir Uç dile & rehberli turumuz şimdi mümkün

Birçok güzel yazı gereçleri koleksiyoneri ve Pelikan tutkunu, uzun zamandır kendilerine özel geliştirilmiş bir Pelikan ucu satın alabilmeyi hayal ediyordu. Çünkü biliyorlardı ki, bir dolma kalemin kalbi, ucudur. Ayrıca, perde arkasını da görmek istiyor ve bu denli yüksek kaliteli kalemlerin üretimini yakından incelemek istiyorlardı.

Biz de bu dileği gerçekleştirmekten mutluluk duyarız! Pelikan’ın Peine/Vöhrum'daki üretim merkezi, üretim yerinin kapılarını ayda bir kez önceden belirlenen bir günde ziyaretçilere açıyor. Siz de üretim yerini ziyaret etmek istiyorsanız, dilediğiniz gün için internet üzerinden bir randevu alabilirsiniz.

Hangi Uç?

400, 600, 800 ve 1000 boylarında Souverän modelleri için arasında seçiminizi yapabileceğiniz iki renkli altın uçlar sunuyoruz. Bu uçlar, ekstra geniş iridyum tepe noktalarına sahiptir ve Pelikan uçlarını yapan ustalar tarafından sizin istekleriniz doğrultusunda kesilip hazırlanacaktır. Farklı gereksinimleri karşılayabilmek için oldukça geniş bir uç nokta kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle, kendi uçlarınızı getirmeniz mümkün değildir.

Gizlilik nedenlerinden ötürü uçların nasıl yapıldığının izlenmesine izin verilmediğini anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Bununla birlikte, kesim işleminden hemen sonra istenen etkiye ulaşıldığından emin olmak için uç bir testten geçirilecektir. Bu işlem, size özel tasarlanmış ucunuzdan tamamen memnun olmanızı sağlayana kadar yapılabilir. Bu konsept sayesinde neredeyse gerçekleştirilemeyecek hiçbir dilek olmadığı için, biz ona "Bir-Dilek-Tut ucu" adını verdik.

Damar açma esnasında gözlemci alınmayacaktır ancak ucu, hemen akabinde tam istediğiniz gibi olup olmadığını denemeniz için test edilebileceksiniz.

400 ve 600 uçlar 14 ayar altından yapılırken, 800 uç 18 ayar altından yapılmaktadır. İlave rodyum kesme işlemi için bu uçlar çekici çift renk tasarımlıdır. Tüm uçlar her zamanki gibi Pelikan kabartmalı olacaktır ancak bu sefer yanında S harfi olacaktır (özel uç).

Mevcut Pelikan koleksiyonunda uygun Souveran dolma kalemler ile uyumlu olacaktır. (Ancak, bazı tarihi modellerde bu uçlar uyum sağlamayacaktır).