Tükenmez kalemler

Tükenmez kalemler

Tercihlerinizi belirleyin
Donanımlar
Renk
Fiyat aralığı (tavsiye edilen perakende satış fiyatı)
Souverän® Siyah-Mavi-Gümüş
 Souverän - Tükenmez kalem (çevirme mekanizması) K 805
Souverän® Siyah-Mavi
 Souverän - Tükenmez kalem (çevirme mekanizması)
Souverän® Siyah-Yeşil
 Souverän - Tükenmez kalem (çevirme mekanizması)
Souverän® Siyah-Kırmızı
 Souverän - Tükenmez kalem (çevirme mekanizması)
Souverän® Siyah
 Souverän - Tükenmez kalem (çevirme mekanizması)
Souverän® Kaplumbağa sırtı-beyaz
 Souverän - Tükenmez kalem (çevirme mekanizması) K 600 - sınırlı stok
Souverän® Siyah-Gümüş
 Souverän - Tükenmez kalem (çevirme mekanizması) K 805
Classic siyah-gümüş
 Classic K205 - Tükenmez kalem (basma düğme mekanizması)
Classic beyaz-gümüş
 Classic K205 - Tükenmez kalem (basma düğme mekanizması)
Classic yeşil-ebruli
 Classic K200 - Tükenmez kalem (basma düğme mekanizması)
Classic siyah-gümüş halkalar
 Classic K215 - Tükenmez kalem (basma düğme mekanizması)
Pura® siyah-gümüş
 Pura K40 - Tükenmez kalem (çevirme mekanizması)
12

Klasik Pelikan Tükenmez Kalemler – Güvenilir Ortağınız

Yazı gereçleri dünyasında tükenmez kalemler çığır açan bir yenilik olmuştu. 1950’de, Alman piyasasında ilk örnekleri çoktan görülmeye başlamıştı. Günlük iş dünyasında tükenmez kalemler, uzun süre dayanmalarından ve kolay değiştirilebilen yedek içlerinden dolayı, ideal yazı gereçleri olageldi.

Olağandışı tasarımlarından dolayı Pelikan tükenmez kalemler ise; basit, fonksiyonel bir yazı gerecinden çok daha fazlasını ifade ediyor. Emniyetli ve sağlam çevirme-hareketi ve geri çekilebilir mekanizmalarımızla donatılmış Pelikan tükenmez kalemler her gün sizinle beraber iş yapan güvenilir bir ortağınız aynı zamanda. Tükenmez kalemlerimizde kullanılan koyu kıvamlı mürekkeple dolu geniş kapasiteli kalem içleri, uzun ömürlerinden dolayı günlük çalışma hayatınızın ayrılmaz parçaları. Silinmez koyu kıvamlı mürekkeple akıcı yazı sağlayan yuvartop, bu kalemlerle yazı yazmayı bir zevk hâline getiriyor. Pelikan tükenmez kalemlerinin her birinin teknik elemanları kaleme, serisinin özel tasarımına uygun en güzel şekilde entegre ediliyor. Bu nedenle tükenmez kalemlerimiz tüm dünyada sadece güvenilir yazı gereçleri olarak değil, aksesuarlarının kalitesiyle de yüksek kabul görüyor.

Pelikan’la Vurgulayın

Halk arasında sadece “kalem” sözcüğüyle artık ifade edilen tükenmez kalemler dünyada en yaygın kullanılan yazı gereçlerinden. Pelikan tükenmez kalemleriyle sıradan yazı gereci kullanma monotonluğundan sıyrılacak ve bu kalemlerin zarif akıcılığını hemen fark edeceksiniz. Sıradışı artistik tasarımlarıyla durmadan büyüyen, her biri onlarca yıllık Pelikan geleneğinin modern bir yorumu olan serilerimiz vurgularınızı ayrı bir tonla yapmanızı sağlayacak.

Pelikan’ın çok sayıdaki tasarımları ilk başlarda dolma kalem olarak biliniyordu. Souverän serisinin çizgili deseni bugüne kadar hep "Stresemann" olarak bilinegeldi. Bu model ve sonraki pek çok model zamanla, uçları, çevirmeli ve geri çekilebilir mekanizmayla içe girebilen tükenmez kalemlere dönüştü. O günlerden beri pek çok kalem serisi, dolma kalem yanında tükenmez kalem de içeriyor. Bu sayede stil sahibi yazarlar, tükenmez kalem için de çok sayıdaki köklü tasarımlar içinden seçim yapabiliyorlar.

Gelenek ve yenilik

Pelikan, sanatsal yeniliklerle hoş bir şekilde birleştirilmiş geleneğe, hep sahip çıkmıştır. Özellikle tasarım konusunda, ürünlerimizde kullanılan desen ve motifler geleneksel el işçiliğiyle en modern son bitirme işlemlerinin kaynaştırılmasıyla elde ediliyor. Bir yandan çok kıymetli oyma işleri gelişmiş, çok şeffaf plastikle buluşurken; diğer yandan geleneksel boyama teknikleri, rodyum veya alüminyumdan yapılan modern metal desenleri biçimsel olarak tamamlıyor. Hangi yazı gerecini seçerseniz seçin, Pelikan’ın zarif tükenmez kalemlerinde, gelenek ile gelişmişliğin uyumlu birlikteliğine şahit olacaksınız.